www_doctor-placehlder

Martynika Knap-Michałowska

Martynika Knap-Michałowska

Doradca Żywieniowy - Dietetyczka

U źródła mojego zainteresowania dietetyką leży głębokie przekonanie, że zdrowym odżywianiem i zdrowym stylem życia  możemy skutecznie wpłynąć na jakość i długość naszego życia. Chcąc zaszczepić te przekonanie wśród ludzi, postanowiłam zdobyć odpowiednie wykształcenie, aby własne przekonanie wspomóc współczesną wiedzą na temat żywienia człowieka.Wiedzę tę zdobyłam na studiach podyplomowych z zakresu „Żywienia człowieka i dietetyki” na państwowym Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie.

Moim celem jest udzielenie profesjonalnego wsparcia  wszystkim tym, którzy mają problemy z odżywianiem, z utrzymaniem odpowiedniej wagi, nie wiedzą jak skomponować swoje codzienne menu, aby być zdrowym i w pełni witalnym. Z moją pomocą to, co trudne i wydawałoby się niezmienialne, okaże się łatwe w realizacji i przyczyni się do pozytywnych zmian w życiu.

” Nie pozwól , aby strach przed wygraną wykluczył Cię z walki . „

Po umówieniu telefonicznym.

UWOLNIJ SIĘ OD NIEPOTRZEBNYCH KILOGRAMÓW!

Światowa Organizacja Zdrowia uznała otyłość za przewlekłą chorobę, która zaburza wiele procesów życiowych człowieka, przyczynia się do powstawania poważnych chorób i tym samym ujemnie wpływa na jakość i długość życia.
Jeśli chcesz cieszyć się długim i zdrowym życiem- nie zwlekaj ! wypowiedz otyłości wojnę. Z moją pomocą uda Ci się ją wygrać.

Oferta skierowana jest do osób:

 • borykających się z nadwagą lub otyłością
 • zawiedzionych popularnymi dietami, które i tak kończą się efektem jo-jo
 • pragnących zadbać o swoją sylwetkę i zdrowie

Możesz liczyć na indywidualne podejście do problemu i spodziewać się spersonalizowanej oferty, uwzględniającej wszystkie Twoje potrzeby i preferencje żywieniowe.

Porady żywieniowe dla osób zmuszonych, z powodu wystąpienia choroby, zmodyfikować swój dotychczasowy sposób odżywiania.
Jeśli lekarz zdiagnozował u Ciebie taką chorobę, jak: otyłość, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, dyslipidemia, miażdżyca, itp. i zalecił wprowadzenie zmian w dotychczasowej diecie, a nie wiesz jak to zrobić, to ta oferta jest dla Ciebie:

 • pomogę dobrać produkty spożywcze zalecane i przeciwskazane w danej jednostce chorobowej
 • ustalę odpowiednie zapotrzebowanie kaloryczne, zwłaszcza gdy zaistnieje konieczność redukcji obecnej wagi
 • przygotuję odpowiednią dietę zgodnie z zaleceniami lekarza
 • doradzę, jak smacznie i zdrowo się odżywiać, bez względu na to, z jaką chorobą się borykasz

Oferta skierowana do wszystkich osób aktywnych fizycznie i uprawiających sport.
Sport charakteryzuje się dużą intensywnością pracy, która pociąga za sobą ogromne wydatki energetyczne. Aby nie dopuścić do niedoborów żywieniowych i wspomóc pracę sportowa trzeba jego organizmowi dostarczyć odpowiednią ilość kalorii, często nawet na poziomie 4000 kcal, co nie jest w cale taką łatwą sprawą. Przestrzeganie zasad prawidłowego żywienia jest niezwykle ważne w diecie osób aktywnych fizycznie.
Aby się nauczyć odpowiednio odżywiać i wyeliminować niewłaściwe nawyżki żywieniowe w swojej codzienne diecie, przyjdź do mnie.
Powiem Ci, jak się odżywiać, aby wzmocnić swój organizm i zwiększyć efektywność treningu.

Rozwój cywilizacyjny i możliwości współczesnej medycyny sprawiły, że żyjemy coraz dłużej. Ale czy dłużej znaczy jednocześnie zdrowiej i lepiej? To, jakie będzie nasze życie w ogromnej mierze zależy od nas samych, dlatego powinniśmy zatroszczyć się o jego jakość. Pomoże w tym zdrowe odżywianie, które opóźni zachodzące w organizmie procesy starzenia, i mimo upływu lat, pozwoli utrzymać zdrowie i dobre samopoczucie.
Dla wszystkich seniorów, ceniących zdrowe życie czeka pełna informacja, jak zmodyfikować swoją codzienną dietę i styl życia, by jak najdłużej cieszyć się sprawnością i witalnością.

Dzieci to nasz skarb i musimy dołożyć wszelkich starań, aby były zdrowe i szczęśliwe. Nie będzie to możliwe bez prawidłowego żywienia, warunkującego zdrowie i prawidłowy rozwój fizyczny i intelektualny. Dlatego też kieruję tę ofertę do wszystkich rodziców, pragnących dowiedzieć się, jak zdrowo żywić swoje dzieci.

Porady żywieniowe, dotyczące żywienia:

 • dzieci od 1. do 3. roku życia
 • dzieci w wieku przedszkolnym
 • dzieci w wieku szkolnym i młodzieży

ponadto:

 • wsparcie żywieniowe dla dzieci z nadwagą i otyłością, z alergią pokarmową
 • edukacja żywieniowa dla kobiet w ciąży i mam karmiących

PRZED PIERWSZĄ WIZYTĄ:
1. Proszę przynieść ze sobą wypełniony dzienniczek żywieniowy ( formularz do pobrania tu) z 3 dni. Przez trzy dni notujemy wszystko, co spożyliśmy danego dnia, podając godzinę spożycia pokarmu oraz jego wielkość. Najlepiej, aby jeden z tych trzech dni był dniem wolnym od pracy np. notujemy spożycie pokarmów w czwartek, piątek i sobotę lub w niedzielę, poniedziałek, wtorek.
2. Wskazane jest przyniesienie aktualnych wyników badań ( morfologia, mocz, profil lipidowy, glukoza na czczo, próby wątrobowe i inne), zwłaszcza jeśli wizyta będzie dotyczyła porady żywieniowej w konkretnej jednostce chorobowej.
3. W ramach wizyty istnieje możliwość dokonania pomiaru składu ciała (tj. zawartości tkanki tłuszczowej oraz beztłuszczowej masy ciała) drogą impedancji elektrycznej na profesjonalnym Analizatorze Tanita BC- 420MA. Jeśli wybiorą Państwo tę możliwość, wówczas należy:

 • nie jeść i nie pić minimum 2h przed badaniem
 • powstrzymać się od wzmożonego wysiłku fizycznego do 6h przed pomiarem
 • nie pić kawy oraz alkoholu do 12 h przed wizytą
 • przystąpić do pomiaru z pustym pęcherzem

Pomiar dokonywany jest na gołe stopy i po ściągnięciu metalowych rzeczy. Badanie nie może być wykonywane u osób z rozrusznikiem serca oraz u kobiet w ciąży